بایگانی نوشته‌ها


افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی عمارت سلیمان طرقبه با حضور معاون گردشگری

افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی عمارت سلیمان طرقبه با حضور معاون گردشگری

با  حضور معاون گردشگری وزارت ‌میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اقامتگاه  بومگردی عمارت سلیمان طرقبه افتتاح و مجوز آن توسط معاونت محترم وزارت  میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به آقای عابد خراسانی مدیرعامل شرکت  توسعه و عمران شهرستان طرقبه شاندیز داده شد. همزمان ۵ اقامتگاه بوم‌گردی  دیگر با سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد ریال در شهرستان بینالود افتتاح شد.

اخذ پروانه بهره برداری بومگردی عمارت سلیمان طرقبه

اخذ پروانه بهره برداری بومگردی عمارت سلیمان طرقبه

با پیگیری‌های انجام شده توسط شرکت توسعه عمران شهرستان طرقبه شاندیز و همچنین  حمایت‌های جناب آقای دکتراحمدزاده ریاست محترم اداره میراث فرهنگی و  گردشگری شهرستان، پروانه بهره برداری واحد بومگردی عمارت سلیمان طرقبه با  شماره 992/12840/12608 به تاریخ 1399/11/14 دریافت شد.

غار مغان

غار مغان

سخن از روستا و غار «مغان» بخش طرقبه(بینالود) مشهد مقدس است  که بر اساس  آنچه از فرهنگ عمید به دست می‌آید جمع کلمه "مغ" به معنای  پیشوای زرتشتی  است. منطقه گردشگری زیبا و روح‌نوازی که در پس ارتفاعات غربی  مشهد چون  بهشتی گمشده چندان‌ که باید و شاید در کانون توجه گردشگران و  مسافران خطه  خورشید قرار نگرفته و تنها غار اسرارآمیزش نزد کوهنوردان و غار  پیمایان  نام‌آشنا و مشهور است.

قلّه فلسکه

قلّه فلسکه

قله فلسکه در  رشته کوه بینالود واقع شده است. این قله با ارتفاع حدود ۳٫۱۵۰ متر از سطح دریا یکی از مرتفع‌ترین قله‌های استان خراسان است. قله فلسکه به دلیل اختلاف ارتفاع چشمگیری که با ارتفاعات اطراف خود دارد از بیشتر نقاط شهر مشهد در دوردست قابل دیدن است. مسیر این قله فاقد جانپناه است.

درّه ارغوان طرقبه

درّه ارغوان طرقبه

طرقبه  یکی از مناطق ییلاقی و  کوهستانی خراسان رضوی است که از گذشته تا  کنون از  قطب های اصلی گردشگری  مشهد و خراسان محسوب می شود. این منطقه پر  از چشمه  سارها، کوه ها و رودخانه  است. منطقه کوهستانی طرقبه از سمت غرب و  شمال  توسط بینالود و کوه تخت رستم  احاطه شده است، این منطقه سرسبز و  ییلاقی،  تابستان های بسیار خوش آب و هوا  دارد و زمستان ها به منطقه ای پر  برف و  زیبا برای تفریحات زمستانی تبدیل  می شود. زیباییهای طرقبه قابل  توصیف  نیست. شما را با دره ارغوان این منطقه  آشنا می کنیم که در فصل بهار  پذیرای  گردشگران است.

مجموعه گردشگری نمونه چالیدره طرقبه

مجموعه گردشگری نمونه چالیدره طرقبه

در شهر زیبا و فرح انگیز طرقبه ،  دره‌های گوناگونی همچون دره ارغوان، دره چالیدره و … وجود  دارد که  به‌عنوان جاذبه‌های طبیعی این نقطه از ایران محسوب می‌گردند. دره  چالیدره  که یکی از این جاذبه‌های طبیعی شهرستان طرقبه می‌باشد، از طریق  رودخانه‌ جاغرق تغذیه می‌شود که وجود این دره و رودخانه  در کنار هم، جاذبه  طبیعی چشم‌نوازی را در این منطقه بوجود آورده است.

سنگ نگاره‌های طرقبه

سنگ نگاره‌های طرقبه

سنگ ‌نگاره‌ها (Petroglyphs) یا هنرهای  صخره‌ای (Rock Art) شناسنامه یا  سندهای دست اولی هستند که نمادی از هویت  ملی هر دیار محسوب می‌شوند، آن‌ها  کهن‌ترین آثار هنری و تاریخی به جا مانده  از مردمان کهن و ادوار خیلی دور  هستند که در خود اسرار کشف نشده ی فراوانی  دارند. این آثار بهترین  سامانه‌هایی بوده‌اند که انسان‌های کهن از طریق  آن‌ها توانسته‌اند ادامه  حیات بدهند و با یکدیگر و جوامع بشری سخن بگویند.

معرفی شهر طرقبه

معرفی شهر طرقبه

شهر طُرقَبه که اکنون یکی از  شهرهای شهرستان طرقبه شاندیز به شمار می‌آید، از جمله آبادی‌های بزرگ طوس  قدیم بوده که در میان دره‌های سرسبز رشته‌کوه  بینالود واقع گردیده است.

اقامتگاه سنّتی عمارت سلیمان در دامنه  های  سرسبز بینالود و در شهر همیشه زیبای طرقبه میزبان مسافرانی است که می   خواهند اقامتی آرام در یک فضای سنّتی و بومی را تجربه کنند.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...